Informacje ogólne o Przedszkolu

Miejskie Przedszkole Nr 46
Adres: 40-616 Katowice ul. Gen. Zygmunta Waltera Jankego 111
Telefon: (32) 202-96-60
            
Email: mp46@interia.eu
Strona www: http://mp46katowice.pl/

 

 Dyrektor: mgr Mariola Kraj

Przedszkole jest czynne w godzinach : 600 - 1700

Liczba oddziałów – 3

Liczba miejsc  - 66

 

Kadra pedagogiczna:
 
Kadrę pedagogiczną tworzy zespół wykształconych i kreatywnych nauczycieli dbających o ciepłą, przyjazną i fajną atmosferę w przedszkolu, która ma na względzie przede wszystkim dobro dziecka.
Cała kadra dba o własne doskonalenie zawodowe i podnoszenie jakości pracy z dziećmi. Nauczycielki biorą aktywny udział w spotkaniach metodycznych, radach pedagogicznych, kursach oraz  warsztatach.

 

Nauczycielki pracujące w przedszkolu:

 1.    Grupa 3-4 latków - JEŻYKI - mgr Maria Wrana, mgr Mariola Kraj
 2.    Grupa 4-5 latków - SŁODZIAKI - mgr Małgorzata Krzeszowska, lic.Dorota Maciuła
 3.    Grupa 5-6-latków - MISIE -  mgr. Beata Gawryś,  lic. Mirela Kuczmik

Nauczyciele specjaliści zatrudnieni w naszym przedszkolu:

 • Nauczyciel logopeda - mgr  Marta Banaś - Radomska
 • Nauczyciel psycholog - mgr Agnieszka Krawczyk
 • Nauczyciel gimnastyki korekcyjnej  - mgr Bożena Wójcik
 • Nauczyciel katecheta - mgr 
 • Nauczyciel języka angielskiego - mgr Kamila Chodór,
 • Nauczyciel zajęć muzyczno - rytmicznych - mgr Zdzisław Smucerowicz
   

Przedszkole przygotowane jest na przyjęcie 66 dzieci. Funkcjonują trzy oddziały: jeden dla dzieci trzy i czteroletnich, jeden dla cztero- i pięcioletnich oraz jeden dla piecio- sześcioletnich.
Ogół personelu to 23 osoby. Wszyscy pracownicy współdziałają ze sobą na rzecz dzieci i rodziców, przez co tworzą przyjazną, dającą poczucie bezpieczeństwa atmosferę. Nauczyciele preferują indywidualne podejście do każdego dziecka, znają jego potrzeby, preferencje i zainteresowania. Prowadzą atrakcyjne zajęcia dostosowane do możliwości dzieci, z dbałością o ich wszechstronny rozwój. Realizują ciekawą ofertę zajęć skierowanych do rodziców m.in. warsztaty pedagogiczne, uroczystości, zajęcia integracyjne. Nauczyciele stale doskonalą swoje pedagogiczne umiejętności uczestnicząc w różnorodnych formach doskonalenia zawodowego.
Organizowane są wycieczki, imprezy integracyjne, konkursy, wyjazdy do teatru oraz spektakle teatralne i koncerty umuzykalniające w przedszkolu.
Przedszkole ściśle współpracuje z rodzicami uwzględniając w procesie dydaktycznym ich potrzeby i oczekiwania. Współpracuje także ze środowiskiem lokalnym biorąc udział w licznych akcjach, konkursach, imprezach.
W naszym przedszkolu: obowiązuje zasada " otwartych drzwi " czyli umożliwianie przeżywania pierwszych chwil w przedszkolu razem z mamą i tatą;
Przedszkole jest cenione w środowisku za rodzinną atmosferę, domowe jedzenie i pielęgnowanie tradycji. Rodzice, którzy dziś powierzają naszej opiece swoje pociechy, to w wielu przypadkach dzieci lub wnuki dzieci, które pamiętają pierwsze lata funkcjonowania przedszkola.
Zabawa z nami dostarcza dziecku w wieku przedszkolnym wielu bodźców do odkrywania świata. Każdy dzień jest pełen intrygujących zadań i ciekawych informacji , które wspierają rozwój dziecka.
Wszystkie nasze starania prowadzą do tego, aby nasi podopieczni czuli się u nas dobrze, żeby mieli zapewnione optymalne warunki do rozwoju własnych talentów, umiejętności i potrzeb. Staramy się, aby nasze przedszkole było dla dzieci drugim, ciepłym i bezpiecznym domem.

O przedszkolu
Pokaż szczegóły »

Informacje dla rodziców
Pokaż szczegóły »

Procedury i regulaminy
Pokaż szczegóły »

Rada Rodziców
Pokaż szczegóły »