Zajęcia ruchowe z Majką Jeżowską

Codziennie, od poniedziałku do piątku prowadzimy bezpłatne zajęcia ruchowo – muzyczne dla dzieci w wieku do 6 r.ż. oraz w wieku 7 – 10 lat. Prosimy o przekazanie tej wiadomości Państwa rodzicom. Obecnie ogląda nas około 4 tyś dzieci. A chciałybyśmy, aby z zajęć skorzystało jeszcze więcej dzieci.

Codziennie o godz. 10.30 odbywają się warsztaty Baby Dance. Baby Dance to tańce i hulańce dla najmłodszych dzieci do 6 r.ż.
Codziennie o godz. 11.30 odbywają się warsztaty Dzieciak sam w domu. Dzieciak sam w domu to warsztaty zabijania nudy ruchem i muzyką dla dzieci w wieku 7 - 10 lat.
Prowadzi Joanna Bąk – Instruktor tańca, edukator muzyką i ruchem. Serce Akademii. Współprowadzi Beata Kaczor – trener mentalny, mózg Akademii.

Zajęcia pięknie uzupełniają warsztaty ruchowo – muzyczne dla dzieci przedszkolnych. Jak również stanowią uzupełnienie zajęć muzycznych, lekcji w-f czy zajęć świetlicowych.

Od kwietnia palujemy zwiększyć ilość i rodzaj zajęć

Podajemy linka do zapisów:

 

https://sklep.majkijezowskiej.com/majkatv/

 

I prosimy o przekazanie tego maila rodzicom.

 

Z poważaniem

Majka Jeżowska z zespołem

Jak wytłumaczyć dzieciom co to jest koronawirus

Przekazuję Państwu poniżej link do bardzo ciekawego materiału dzięki uprzejmości Pani  

Monik  Popczyk - Dyrektora Miejskiego Przedszkola nr 3 w Katowicach.

Bardzo przystępnie przekazana jest informacja dla dzieci w wieku przedszkolnym co to jest

koronawirus. 

 

Pozdrawiam serdecznie

 

Mariola Kraj

 

Dla najmłodszych:


https://www.wydawnictwoolesiejuk.pl/fileadmin/user_upload/pdf/Koronawirus.pdf

Informacja dla Rodziców

Szanowni Rodzice.

 

To już czwarty dzień Państwa dzieci nie uczęszczają do przedszkola. Zgodnie z decyzją Rządu pozostają w domach. Proszę, aby nasze dzieci   korzystały z pomysłów na ciekawy i pożytecznie spędzony czas, które nauczyciele zamieszczać będą od jutra tj. 18 marca w zakładkach grupowych: KĄCIK EDUKACYJNY

Został  w naszym kraju ogłoszony stan zagrożenia epidemicznego. Stan zdrowia pracowników przedszkola jest monitorowany przez władze naszego Miasta. Będę Państwu bardzo wdzięczna za cotygodniową informację,  czy w rodzinach dzieci uczęszczających do naszego przedszkola wystąpiły przypadki: hospitalizacji, kwarantanny lub nadzoru sanitarnego.

Wspólnie walczymy z koronawirusem i wspólnie też musimy dołożyć wszelkich starań, by wznowienie zajęć przedszkolnych, bez względu na to kiedy ono nastąpi,  nie rodziło w naszym środowisku żadnych, nawet najmniejszych zagrożeń. Trwajmy w przestrzeganiu wszelkich zaleceń, jak długo możemy pozostańmy w domach, wymieniajmy pomiędzy sobą informacje - a wtedy WYGRAMY!

 

                                            Z serdecznymi pozdrowieniami i nadzieją na dobre  

 
                                                                wieści od Państwa

 

                                                         dyrektor Miejskiego Przedszkola nr 46

                                                                         Mariola Kraj

 

 

REKRUTACJA

INFORMUJEMY, ŻE REKRUTACJA
NA ROK SZKOLNY 2020/2021
PROWADZONA BĘDZIE PRZY WSPARCIU SYSTEMU ELEKTRONICZNEGO,
POPRZEZ STRONĘ:

https://katowice.nabory.pl/

 Szanowni rodzice.

W związku z profilaktyką w zakresie rozpowszechniania się koronawirusa, zaleca się wysłanie podpisanego wniosku rekrutacyjnego wraz ze stosownymi załącznikami do przedszkola pocztą. Informuję, iż w w/w przypadku o terminowym wniesieniu wniosku do przedszkola, decyduje data stempla pocztowego.

 Obok drzwi wejściowych do przedszkola znajduje się skrzynka podawcza, w której można pozostawić w zaklejonej kopercie wnioski wraz z wymaganymi załącznikami.

 

STRONA BĘDZIE AKTYWNA 
OD DNIA 16 MARCA 20120
OD GODZ. 9.00
 ZAPRASZAMY !!!

Zawieszenie zajęć

Od jutra tj. 12 marca 2020r. wszystkie placówki oświatowe będą niedostępne dla procesu

edukacyjnego, jednak ze względu na to, że niektórym rodzicom może być trudno

zorganizować opiekę tak szybko, z dnia na dzień, to w dniu jutrzejszym i w piątek

placówki będą otwarte. Nauczyciele będą mogli pilnować niejako dzieci, po to, by

umożliwić logistykę, od strony praktycznej zorganizowanie opieki nad dziećmi

Mając na uwagę bezpieczeństwo nas wszystkich, działając prewencyjnie


od poniedziałku 16.03.2020r. do środy 25.03.2020r. wszystkie placówki

oświatowe w tym nasze przedszkole będą nieczynne

 

Koronawirus - informacje

Informacja Głównego Inspektora Sanitarnego


dla dyrektorów przedszkoli, szkół i placówek oświatowych


w związku z potencjalnym ryzykiem zakażenia koronawirusem

 


Warszawa, 27.02.2020 r.


Aktualnie nie ma wytycznych Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) oraz Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC), które nakazywałyby objęcie nadzorem osób powracających z krajów stwierdzono występowanie koronawirusa, jeżeli nie spełniają one kryteriów dla przypadku podejrzanego o zakażenie lub zachorowanie.
KRYTERIA KWALIFIKACJI do dalszego postępowania: (1) osób potencjalnie narażonych w związku z powrotem z obszarów utrzymującej się transmisji wirusa lub (2) osób, które miały bliski kontakt z osobą zakażoną.


Postępowaniu podlega osoba, która spełnia kryteria kliniczne oraz kryteria epidemiologiczne:
a) kryteria kliniczne
Każda osoba u której wystąpił co najmniej jeden z wymienionych objawów ostrej infekcji układu oddechowego:
- gorączka
- kaszel
- duszność
b) kryteria epidemiologiczne
Każda osoba, która w okresie 14 dni przed wystąpieniem objawów spełniała co najmniej jedno z następujących kryteriów:
- podróżowała lub przebywała w regionie, w którym stwierdzono przypadki koronawirusa1;
- miała bliski kontakt2 z osobą, u której stwierdzono zakażenie (kontakt z przypadkiem potwierdzonym3 lub przypadkiem prawdopodobnym4);
- pracowała lub przebywała jako odwiedzający5 w jednostce opieki zdrowotnej, w której leczono pacjentów zakażonych nowym koronawirusem.



Jeśli u ucznia lub pracownika szkoły, który przebywał w rejonie zagrożenia epidemiologicznego w ciągu ostatnich 14 dni:
1) zaobserwowano objawy takie jak: gorączka, kaszel, duszność i problemy z oddychaniem to: • należy bezzwłocznie, telefonicznie powiadomić stację sanitarno-epidemiologiczną (lista stacji sanitarno-epidemiologicznych znajduje się tutaj: https://gis.gov.pl/mapa/) • lub powinien zgłosić się bezpośrednio do oddziału zakaźnego lub oddziału obserwacyjno-zakaźnego, gdzie określony zostanie dalszy tryb postępowania medycznego (listę oddziałów zakaźnych można znaleźć na stronie: https://www.gov.pl/web/zdrowie/byles-w-chinach-i-zle-sie-czujesz-sprawdz-co-robic
2) nie zaobserwowano wyżej wymienionych objawów, to przez kolejne 14 dni należy kontrolować stan zdrowia, czyli codziennie mierzyć temperaturę ciała oraz zwrócić uwagę na występowanie objawów grypopodobnych (złe samopoczucie, bóle mięśniowe, kaszel).
Jeżeli po 14 dniach samoobserwacji nie wystąpią wyżej wymienione objawy, można zakończyć kontrolę.
Jeżeli w ciągu 14 dni zaobserwowane zostaną wyżej wymienione objawy to:
• należy bezzwłocznie, telefonicznie powiadomić stację sanitarno-epidemiologiczną,
• lub chory powinien zgłosić się bezpośrednio do oddziału zakaźnego lub oddziału obserwacyjno-zakaźnego, gdzie określony zostanie dalszy tryb postępowania medycznego.
3) miał kontakt z osobą chorą lub zakażoną koronawirusem to:
• należy bezzwłocznie, telefonicznie powiadomić stację sanitarno-epidemiologiczną.


W przypadku wątpliwości należy skontaktować się z najbliższą powiatową stacją sanitarno-epidemiologiczną, przekazując wszystkie niezbędne dane (kiedy i z jakiego rejonu osoba powróciła, jakie występują u niej objawy i od kiedy).
W przypadku, gdy osoba podejrzana o zakażenie wirusem zostaje skierowana do szpitala celem dalszej diagnostyki i wykonania testów na obecność wirusa państwowy powiatowy inspektor sanitarny zawiadamia o tym dyrektora placówki, a następnie w porozumieniu podejmują dalsze kroki profilaktyczne. Jednocześnie dyrektor placówki mając wiedzę o podejrzeniu przypadku zakażenia u ucznia lub pracownika powinien jak najszybciej zgłosić ten fakt do powiatowej stacji sanitarno-epidemiologicznej.


Zgodnie z ustawą o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi (Dz.U. z 2019 r. poz. 1239, ze zm.) w przypadku podejrzenia lub rozpoznania zachorowania na chorobę szczególnie niebezpieczną i wysoce zakaźną lekarz przyjmujący do szpitala, miejsca izolacji lub odbywania kwarantanny, kierując się własną oceną stopnia zagrożenia dla zdrowia publicznego, poddaje osobę podejrzaną o zachorowanie, chorą na chorobę szczególnie niebezpieczną i wysoce zakaźną lub osobę narażoną na zakażenie hospitalizacji, izolacji lub kwarantannie oraz badaniom.


Zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia i Krajowego Konsultanta w dziedzinie chorób zakaźnych (dostępne na stronach: mz.gov.pl, gis.gov.pl, gov.pl/koronawirus) każda osoba, która została zakwalifikowana do dalszego postępowania medycznego, powinna być hospitalizowana w oddziale zakaźnym (obserwacyjno-zakaźnym) z zapewnieniem warunków izolacji oddechowej i ścisłego reżimu sanitarnego.

Osoby nie spełniające kryteriów przypadku podejrzanego o zachorowanie na koronawirusa powinny być leczone w warunkach ambulatoryjnych w ramach podstawowej opieki zdrowotnej.


Postępowanie rozstrzygające podejmują pracownicy Państwowej Inspekcji Sanitarnej.


Co to znaczy, że ktoś miał kontakt z osobą zakażoną nowym koronawirusem?
• pozostawał w bezpośrednim kontakcie z osobą chorą lub w kontakcie w odległości mniej niż 2 metrów przez ponad 15 minut,
• prowadził rozmowę z osobą z objawami choroby twarzą w twarz przez dłuższy czas,
• osoba zakażona należy do grupy najbliższych przyjaciół lub kolegów,
• ktoś mieszkał w tym samym gospodarstwie domowym, co osoba chora, w tym samym pokoju internatu szkolnego.


Osoby z kontaktu NIE są uważane za zakażone i jeżeli czują się dobrze i nie mają objawów choroby, jest mało prawdopodobne, aby rozprzestrzeniły infekcję na inne osoby, jednak zaleca im się:
• pozostanie w domu lub w pokoju wieloosobowym w szkole z internatem przez 14 dni od ostatniego kontaktu z osobą chorą i prowadzenie samoobserwacji - codzienny pomiar temperatury i świadome zwracanie uwagi na swój stan zdrowia,
• poddanie się monitoringowi pracownika stacji sanitarno-epidemiologicznej w szczególności udostępnienie numeru telefonu w celu umożliwienia codziennego kontaktu i przeprowadzenia wywiadu odnośnie stanu zdrowia, • jeżeli w ciągu 14 dni samoobserwacji wystąpią następujące objawy (gorączka, kaszel, duszność, problemy z oddychaniem), należy bezzwłocznie, telefonicznie powiadomić stację sanitarno-epidemiologiczną lub zgłosić się bezpośrednio do oddziału zakaźnego lub oddziału obserwacyjno-zakaźnego, gdzie określony zostanie dalszy tryb postępowania medycznego. Jeśli wyniki testów na obecność koronawirusa są ujemne u osoby zakażonej, z którą osoba poddana kwarantannie domowej miała kontakt – państwowy inspektor sanitarny podejmuje decyzje o wcześniejszym zdjęciu kwarantanny.


Osoby, które nie miały bliskiego kontaktu:
• Rodzina i przyjaciele, którzy nie mieli bliskiego kontaktu z osobą chorą, nie muszą podejmować żadnych środków ostrożności ani wprowadzać żadnych zmian we własnych aktywnościach, takich jak uczęszczanie do szkoły czy pracy, chyba, że źle się poczują.
• W przypadku złego samopoczucia powinni telefonicznie powiadomić stację sanitarno-epidemiologiczną, aby rozważyć, czy potrzebują dalszej oceny.
• Poza osobami, które są zdefiniowane jako te, które miały bliski kontakt, reszta szkoły nie musi podejmować żadnych środków ostrożności, ani wprowadzać żadnych zmian we własnych zajęciach w placówkach edukacyjnych. Jeśli źle się poczują, poddane zostaną kwalifikacji, w WAŻNE! Działa infolinia Narodowego Funduszu Zdrowia 800 190 590, gdzie można uzyskać informacje dotyczące postępowania w sytuacji podejrzenia zakażenia nowym koronawirusem zależności od objawów. To zalecenie dotyczy personelu dydaktycznego i dzieci z klasy i placówki, które nie przebywali w bliskim otoczeniu z osobą chorą.
• Decyzja, do jakiej grupy kontaktu należą uczniowie i pracownicy powinna zostać podjęta w kontakcie ze służbami sanitarnymi, personelem szkoły, uczniem i jego opiekunami prawnymi.
Obecnie nie ma uzasadnienia dla podejmowania nadmiernych działań takich jak kwarantanna dla wszystkich osób powracających z regionów, w których stwierdzono z utrzymującą się transmisją koronawirusa np. Włoch, czy odmawianie udziału w zajęciach szkolnych oraz zamykanie szkół.


POSTĘPOWANIE Z POMIESZCZENIAMI JEŚLI wystąpił przypadek osoby z podejrzeniem koronawirusa


W przypadku, gdy uczeń lub pracownik placówki został skierowany do szpitala z podejrzeniem koronawirusa, dyrektor tej placówki w porozumieniu z właściwym państwowym inspektorem sanitarnym może podjąć decyzję o zamknięciu instytucji na jeden dzień w celu przeprowadzenia dekontaminacji pomieszczeń i przedmiotów.

 

Koronawirus jest wirusem osłoniętym cienką warstwą tłuszczową dlatego jest wrażliwy na wszystkie detergenty, w tym mydło, preparaty do dezynfekcji oraz promienie UV. Oznacza to, że łatwo go inaktywować prostymi środkami czystości.


Wirus przenosi się:


a) bezpośrednio, drogą kropelkową – zawierające wirusa drobne kropelki powstające w trakcie kaszlu, kichania, mówienia mogą być bezpośrednią przyczyna zakażenia. Odległość 1-1,5 m od osoby, z którą prowadzimy rozmowę, traktowana jest jako bezpieczna pod warunkiem, że osoba ta nie kaszle i nie kicha w naszym kierunku (strumień wydzieliny oddechowej pod ciśnieniem),


b) pośrednio, poprzez skażone wydzieliną oddechową (podczas kichania czy kaszlu) przedmioty i powierzchnie. Wirus nie ma zdolności przetrwania poza organizmem człowieka, ulega dezaktywacji po kilku- kilkunastu godzinach.


PODSTAWOWE ŚRODKI OCHRONNE PRZECIWKO KORONAWIRUSOWI


Nie istnieje szczepionka ani skuteczne leczenie przeciwko koronawirusowi. Dlatego należy pamiętać o przestrzeganiu podstawowych zasad zapobiegawczych, które istotnie wpłyną na ograniczenie ryzyka zakażenia:


1. Często myć ręce – instrukcja jak poprawnie myć ręce znajduje się poniżej
Należy pamiętać o częstym myciu rąk wodą z mydłem, a jeśli nie ma takiej możliwości dezynfekować je płynami/żelami na bazie alkoholu (min. 60 %).
Mycie rąk ww. metodami zabija wirusa, jeśli znajduje się on na rękach.
Wirus ma zdolność do krótkotrwałego przebywania na powierzchniach i przedmiotach jeśli skażone zostały wydzieliną oddechową (w trakcie kaszlu, czy kichania) osób chorych. Istnieje ryzyko przeniesienia wirusa z zanieczyszczonych powierzchni na rękach np. dotykając twarzy lub pocierając oczy. Dlatego częste mycie rąk zmniejsza ryzyko zakażenia.


2. Stosować zasady ochrony podczas kichania i kaszlu
Podczas kaszlu i kichania należy zakryć usta i nos zgiętym łokciem lub chusteczką – jak najszybciej wyrzuć chusteczkę do zamkniętego kosza i umyć ręce używając mydła i wody lub zdezynfekować je środkami na bazie alkoholu (min. 60 %). Zakrycie ust i nosa podczas kaszlu i kichania zapobiega rozprzestrzenianiu się zarazków, w tym wirusów. Jeśli nie przestrzega się tej zasady można łatwo zanieczyścić przedmioty, powierzchnie lub dotykane, np. przy powitaniu, osoby.


3. Zachować bezpieczną odległość
Należy zachować co najmniej 1 metr odległości z osobą, która kaszle, kicha i ma gorączkę. Gdy ktoś z chorobą układu oddechowego, taką jak 2019-nCoV, kaszle lub kicha, wydala pod ciśnieniem małe kropelki zawierające wirusa. Jeśli jest się zbyt blisko, można wdychać wirusa.


4. Unikać dotykania oczu, nosa i ust
Dłonie dotykają wielu powierzchni, które mogą być zanieczyszczone wirusem. Dotknięcie oczu, nosa lub ust zanieczyszczonymi rękami, może spowodować przeniesienie się wirusa z powierzchni na siebie.


5. Będąc chorym, mając: gorączkę, kaszel, trudności w oddychaniu po powrocie z krajów gdzie szerzy się koronawirus, jeśli nie upłynęło 14 dni od powrotu – NIE należy przychodzić do szkoły / przedszkola.


Należy niezwłocznie zasięgnąć pomocy medycznej – udać się na oddział zakaźny albo obserwacyjno-zakaźny, zgodnie z wytycznymi zamieszczonymi w Komunikacie krajowego konsultanta w dziedzinie chorób zakaźnych (https://gis.gov.pl/aktualnosci/komunikat-krajowego-konsultanta-w-dziedzinie-chorych-zakaznych/).


Należy przy tym pamiętać, żeby unikać środków komunikacji publicznej, aby nie narażać innych osób. Zaleca się osłonięcie ust i nosa maseczka ochronną, która stanowi pierwszą barierę ochronną dla otoczenia.


6. Będąc chorym i mając bardzo złe samopoczucie, ale gdy nie podróżowało się do krajów, w których szerzy się koronawirus – NIE należy od razu podejrzewać u siebie zakażenia koronawirusem. Jednak w dbałości o własne zdrowie NIE należy przychodzić do szkoły/przedszkola, należy pozostać w domu i zasięgnąć porady lekarza rodzinnego.
Objawy ze strony układu oddechowego z towarzyszącą gorączką mogą mieć wiele przyczyn np. wirusową (wirusy grypy, adenowirusy, rynowirusy, koronawirusy, wirusy paragrypy), czy bakteryjną (pałeczka Haemophilus influenzaea, pałeczka krztuśca, chlamydia, mykoplazama).


7. Mając łagodne objawy ze strony układu oddechowego, gdy nie podróżowało się do krajów, w których szerzy się koronawirus należy starannie stosować podstawowe zasady higieny oddychania oraz higieny rąk i pozostać w domu do czasu powrotu do zdrowia, jeśli to możliwe.

8. Unikać spożywania surowych lub niedogotowanych produktów pochodzenia zwierzęcego. Ostrożnie obchodź się z surowym mięsem, mlekiem lub narządami zwierzęcymi, aby uniknąć krzyżowego zanieczyszczenia poprzez niegotowaną żywność, zgodnie z dobrymi zasadami bezpieczeństwa żywności.


9. Zapobiegać innym chorobom zakaźnym poprzez szczepienia, np. przeciwko grypie. W zależności od sezonu epidemicznego, w Polsce rejestruje się od kilkuset tysięcy do kilku milionów zachorowań i podejrzeń zachorowań na grypę i zachorowania grypopodobne rocznie. Szczyt zachorowań ma miejsce zwykle między styczniem a marcem. Ostre infekcje wirusowe mogą sprzyjać zakażeniom innymi czynnikami infekcyjnymi, w tym wirusami. Nie należy jednak traktować szczepień ochronnych przeciwko grypie jako sposobu zapobiegania zakażeniom koronawirusem.


10. Dbać o odporność, wysypiać się, dbać o kondycję fizyczną, racjonalne odżywianie.

SESJA ZDJĘCIOWA

INFORMACJA  DLA RODZICÓW

 

04 MARCA (środa ) ok. godziny 09.15 odbędzie się ostatnia

w tym roku szkolnym sesja zdjęciowa dla dzieci 

grupy Jeżyków i Słodziaków.

 

Grupa Misiów będzie miała oddzielną sesję zdjęciową na zakończenie przedszkola.

 

Chętnych rodziców z grupy starszej na dodatkowe zdjęcie z żywym króliczkiem

prosimy o wpisanie się na listę w kancelarii .

 

Rodziców z pozostałych grup, którzy nie życzą sobie wykonania zdjęcia dziecku,
proszę o zgłoszenie tego w kancelarii przedszkola.

 

Koszt albumu 28 zł

Wyjście do MDK i Monkeylandii - Słodziaki

24.02 (poniedziałek) o godz. 14.00 wychodzimy do MDK w Piotrowicach na spotkanie z "Panią Szkiełko".

Prosimy w tym dniu odbierać dzieci ok. godz 15.15

Koszt zajęcia edukacyjnego 10 zł.

 

28.02 (piątek) planujemy wyjście do Monkeylandii - koszt 10 zł.

 

Bardzo prosimy o wpłatę u nauczycielek grupy

ZEBRANIE Z RODZICAMI

ZAPROSZENIE

 

 

W PIĄTEK   21.02.2020 r.  O GODZ. 16.00

ZAPRASZAMY   RODZICÓW NA  ZAJĘCIA

Z PANIĄ ANNĄ ŚWIERCZYŃSKĄ

PSYCHOLOGIEM I PSYCHOTERAPEUTĄ 

TEMAT WARSZTATÓW:

„POROZUMIENIE BEZ PRZEMOCY”

PO PRELEKCJI ZAPRASZAMY NA ZEBRANIA INDYWIDUALNE

 Z  WYCHOWAWCAMI GRUP

SERDECZNIE ZAPRASZAMY

Dzień Babci i Dziadka - Słodziaki

 

"Słodziaki z paniami" zapraszają

kochane babcie i kochanych dziadków

na uroczystość, która odbędzie się

29 stycznia (środa) o godz. 10.30

Zdjęcia z balu

UWAGA RODZICE

Rodziców zainteresowanych pamiątkowymi

zdjęciami z balu zapraszamy do kancelarii przedszkola.

W dniach od 21.01 – 05.02


w godzinach 7.30 – 15.30 można

zakupić album w cenie 28 zł

i zdjęcia grupowe w cenie 10 zł.

W miarę możliwości prosimy o wyliczoną kwotę.

 

Karnawałowy Bal Przebierańców

 

 

ZAPROSZENIE NA BAL KARNAWAŁOWY

połączony z sesją zdjęciową

 

Ważną nowinę ogłaszamy

i na bal karnawałowy wszystkie dzieci

do przedszkola zapraszamy.

 

Drodzy Rodzice przygotujcie swym pociechom przebranie,

bo muzyka grać do południa nie przestanie.

 

Bal karnawałowy odbędzie się

10 stycznia 2020r. (piątek)

w godzinach 9.30-12.30

Wyjście do Monkeylandii i MDK - Słodziaki

13 grudnia (piątek) wychodzimy do Monkeylandii - koszt 10 zł.

 

16 grudnia (poniedziałek) planujemy wyjście do MDK w Piotrowicachna warsztaty edukacyjne

"Co pływa - co tonie" - koszt zajęcia 10 zł.

 

Bardzo prosimy o wpłatę u nauczycielek grupy

Wyjazd do Pałacu Młodzieży

Informacja dla Rodziców

 W związku z wyjazdem wszystkich dzieci 17 XII 2019r. (wtorek)
do Pałacu Młodzieży w Katowicach na spektakl „Piotruś Pan”,
obiad
w tym dniu ok. godz.13.30

Koszt spektaklu 19 zł od dziecka pokrywa Rada Rodziców.

Wycieczka do Kopalni Guido - Słodziaki i Misie

PLAN WYCIECZKI

 

9.00 - ŚNIADANIE

9.45 - WYJAZD Z PRZEDSZKOLA

10.45 - 12.45 - ZWIEDZANIE KOPALNI Z PRZEWODNIKIEM

POWRÓT DO PRZEDSZKOLA OK. GODZ. 14.00 NA OBIAD

ZABIERAMY SUCHY PROWIANT I NAPOJE, DLATEGO PROSIMY, ABY TYM RAZEM NIE ZAOPATRYWAĆ DZIECI W PLECACZKI.

PROSIMY O CIEPLEJSZY UBIÓR DZIECI.

Andrzejki - Słodziaki

Serdecznie zapraszamy rodziców na zabawę andrzejkową,

która odbędzie się 28 listopada (czwartek) o godz. 16.00

 

Każdy, kto przyjdzie radość wszystkim sprawi, gdy owoce lub słodki poczęstunek na stole postawi.

 

Dzień Pluszowego Misia - wszystkie grupy

26 listopada (wtorek) zaraz po śniadaniu wszystkie dzieci spotkają się w sali Jeżyków,

aby bawić się i świętować "Dzień Pluszowego Misia".

Bardzo prosimy, aby w tym dniu dzieci przyniosły do przedszkola ulubionego misia lub inną maskotkę.

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka - wszystkie grupy

W tym roku mija 30 lat od uchwalenia najważniejszego dokumentu stanowiącego o prawach najmłodszych.

Tegorocznym hasłem przewodnim Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka jest dzieciństwo

„dla każdego dziecka, dzieciństwo”.

20 listopada (środa) wszyscy pracownicy naszej placówki przyjdą do pracy ubrani na niebiesko,

przyłączając się tym samym do setek tysięcy mieszkańców innych krajów,

którzy także angażują się w globalne obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka z UNICEF.

Bardzo proszę, aby każdy przedszkolak miał na sobie koszulkę w kolorze niebieskim, jako symbolu solidarności

ze wszystkimi dziećmi na świecie, również tymi, których prawa nie są przestrzegane.

                                                                                                                                                                                                                              

Wycieczka do kopalni Guido - Słodziaki i Misie

2 GRUDNIA PLANUJEMY WYCIECZKĘ DO

ZABYTKOWEJ KOPALNI WĘGLA KAMIENNEGO "GUIDO" W ZABRZU.

CAŁKOWITY KOSZT WYCIECZKI 50 ZŁ

- 35 ZŁ WEJŚCIE

                                                                                        - OK 15 ZŁ AUTOKAR

 

 

Mikołaj !

JAK CO ROKU NASZE PRZEDSZKOLE ODWIEDZI MIKOŁAJ ;-)

DECYZJĄ RADY RODZICÓW KOSZT TEGOROCZNEJ PACZKI WYNIESIE 50 ZŁ.

                                                                         - 30 ZŁ WPŁACAJĄ RODZICE

                                                                         - 20 ZŁ POKRYWA RADA RODZICÓW

PROSIMY RODZICÓW O WPŁACANIE KWOTY 30 ZŁ U WYCHOWAWCÓW GRUP LUB U PAŃ REFERENTEK DO 15 LISTOPADA.

 

SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM ODBĘDZIE SIĘ 9 GRUDNIA (PONIEDZIAŁEK) O GODZ. 14.00

 

PROSIMY W TYM DNIU ODBIERAĆ WSZYSTKIE DZIECI OD GODZINY 15.00

 

 

Wyjścia - Słodziaki

22 listopada (piątek) wychodzimy do Monkeylandii - koszt 10 zł

 

25 listopada (poniedziałek) planujemy wyjście do Domu Kultury w Piotrowicach na warsztaty edukacyjne. - koszt 10 zł

Uroczystość - Słodziaki

8 listopada (piątek) odbędzie się uroczystość z okazji Święta Niepodległości oraz wspólne zaśpiewanie

"Mazurka Dąbrowskiego" o symbolicznej godzinie 11:11

Prosimy o pomoc w nauce na pamięć zwrotek hymnu oraz o odświętny ubiór.

Ogłoszenie - Słodziaki i Misie

W dniu 28.10.2019r. wychodzimy do MDK "Południe" w Piotrowicach na zajęcie warsztatowe z cyklu

"AKADEMIA MŁODEGO NAUKOWCA" pt. "Magnetyzm, czyli magiczna siła przyciągania".

Koszt zajęcia - 10 zł.

Prosimy o wpłatę u nauczycielek grupy do 25 pażdziernika.

Wyjscie jest w godzinach dopołudniowych - wracamy na obiad.

Bardzo prosimy o głosy na panią Małgosię

Wycieczka do Małej Strażnicy

19 września 2019r. wyjeżdżamy na wycieczkę do „MAŁEJ STRAŻNICY” w Szopienicach przy ul. Krakowskiej 130,

gdzie oprócz zwiedzania, przebierania się w stroje strażackie, odbędzie się zajęcie z udzielania pierwszej pomocy.

 

Koszt wycieczki 12 zł. - płatny tylko przejazd autokarem.

Prosimy o przyprowadzenie dzieci w tym dniu do godz. 8.30. (wcześniej zjemy śniadanie, wyjazd z przedszkola o 9.15).

Planowany powrót do przedszkola około godz. 12.45

Dzieci mogą zabrać mały plecaczek z drobnymi ciasteczkami.

 

 

                                                            

strona:
O przedszkolu
Pokaż szczegóły »

Informacje dla rodziców
Pokaż szczegóły »

Procedury i regulaminy
Pokaż szczegóły »

Rada Rodziców
Pokaż szczegóły »